Sopot, Gdynia, Gdańsk restauracje nad morzem

Trójmiejskie restauracje z widokiem na morze

Letni urlop (choć nie tylko) to znakomita okazja na wizytę w dobrych restauracjach. Wyrafinowanego gustu kulinarnego (czyli tego co ma nas zachwycić na talerzu), przykładamy wagę również do aspektów wizualnych czyli wystroju restauracji, obsługi i ładnego, cieszącego oko widoku przy konsumpcji. Przyjemnie, smacznie, wykwintnie (nie za miliony monet’)- czujemy się dopieszczeni i opuszczamy takie miejsce z błogostanem 😉

Na mapie Trójmiasta możemy wyróżnić kilka restauracji z wyjątkowym widokiem. My planujemy w najbliższym czasie odwiedzić je wszystkie- a Ty?

Kolejność przedstawionych poniżej ciekawych miejsc kulinarnych zupełnie przypadkowa.

1.Vinegre di Rucola, Gdynia

Na najwyższym piętrze budynku Muzeum Marynarki Wojennej przy ul. Zawiszy Czarnego 1B, w Gdyni mieści się Restauracja Vinegre di Rucola. W karcie serwowanych dań dominują dania kuchni śródziemnomorskiej. Jest pięknie, smacznie, elegancko a z tarasu rozpościera się widok na Zatokę Gdańską. Lokal znajduje się nad plażą w Gdyni i jest licznie odwiedzany przez turystów ale również i mieszkańców. Organizowane są tu uroczyste obiady, kolacje a obsługa dokłada wszelkich starań aby należycie ugościć Klientów. Obecny w restauracji sommelier pomoże w doborze odpowiedniego wina do posiłku.

  1. Restauracja Filharmonia, Gdańsk

Wyjątkowo usytuowana, gdyż nad brzegiem rzeki Motławy. Zewnętrzne stoliki umożliwiają relaksowanie się podczas posiłków i obserwowanie -przepływających kanałem rzeki- jachtów i łodzi. Menu oparte na regionalnych, sezonowych produktach, dopracowane przez zdolnych szefów kuchni. Oddany został tu szacunek kuchni Kaszubskiej.

  1. White Marlin, Sopot

Restauracja White Marlin jest cudownie położona, w zasadzie na samej sopockiej plaży. Wnętrza utrzymane w marynistycznym stylu, przeważają tu odcienie bieli. Wystrój jest spójny, spokojny i odpręża wzrok. Bardzo znana restauracja, w której szczególnie latem odbywają się imprezy plenerowe, wykorzystujące niesamowite położenie nad samym brzegiem Bałtyku.

  1. Art Deco w Hotelu Sofitel, Sopot

Widok na morze jak i na sopockie molo można obserwować zarówno z samej restauracji Art Deco jak i ogrodu należącego do hotelu Sofitel. Szef kuchni zadbał o smaczne i zróżnicowane menu- tak aby zadowolić najbardziej wymagających Gości. Flagowe dania restauracji to pierś z kaczki i pierś z ..uwaga: gołębia 😉 Te sprowadzane są w całości z Francji a ich przygotowanie wymaga dużego kunsztu.

  1. Restauracja M15 w Sopocie

Restauracja położona w najpiękniejszej sopockiej scenerii, na samej plaży. Właściciele- jak zapewniają- w codziennym życiu propagują holistyczne podejście do życia, ciała i zdrowia człowieka więc ściśle utrzymują tą troskę do samego siebie w prowadzonej restauracji. Jest smacznie, zdrowo, świeżo, bez zbędnych dodatków, ulepszaczy czy sztucznych zamienników. Dostępne opcje posiłków dla wegetarian i wegan. Można przyjemniej oddać się konsumpcji niż przy szumie fal morskich?? 😉

Powyżej tylko kilka propozycji lokali gastronomicznych z wyjątkowym widokiem ale przecież w odkrywaniu chodzi o eksplorowanie nowych miejsc. Takie podróże (również gastronomiczne) przynoszą ogromną radość i satysfakcję 😉 

Serdecznie zapraszamy Państwa do Sopotu 😉