Podróż do Trójmiasta Gdańsk Gdynia Sopot poza sezonem - Bayjonn Hotel Sopot
What to visit in low season in Sopot, Gdańsk and Gdynia?

Trójmiasto zimą: Co zwiedzić poza sezonem w Sopocie, Gdańsku i Gdyni?

Przyjęło się, że nadmorskie kurorty odwiedza się latem. A co by się stało, gdyby tak zadziałać odwrotnie i wyruszyć zimą nad morze? Czy Trójmiasto miałoby nam coś do zaoferowania poza sezonem?

Nadmorski klimat Trójmiasta

Co prawda, nie wskoczysz może ochoczo do wody, ale wyjazd nad morze zimą jest nadal świetnym pomysłem. Trójmiasto dzięki swojemu położeniu, oferuje nam poza sezonem najzdrowsze powietrze, nasycone jodem. Jednak warunki klimatyczne to niejedyna zaleta spędzenia tam zimy.

Trójmiasto zimą

Brak tłumów na trójmiejskich ulicach sprzyja spokojnym spacerom brzegiem morza. Oprócz dobrego wpływu powietrza na nasze zdrowie, zyskujesz szansę ujrzenia przecudownych widoków. Polecamy wybrać się na spacer do Gdyni, gdzie w Orłowie możemy podziwiać klif, molo, a gdy zmarzniemy ogrzejemy się w jednej z pobliskich knajpek. Całorocznie można korzystać również z rejsów po Morzu Bałtyckim.

Na Molo!

Sopockie Molo uwielbiane jest przez turystów. Tłumy przechodzące przez nie w ciągu letnich dni nie pozwalają nacieszyć się widokiem, a niekiedy uniemożliwiają zrobienie ładnego pamiątkowego zdjęcia. Spacer po Molo zimą to jak przeniesienie się w inny wymiar. Piękne widoki i spokojna atmosfera. W pobliżu możesz się również wybrać na łyżwy. Jazda na łyżwach z widokiem na morze? Cudowny pomysł!

Kąpiel w morzu?

Jeśli jesteś amatorem morsowania, nie trzeba będzie długo namawiać Cię na mrożącą krew w żyłach kąpiel w Bałtyku. W Sopocie działa Klub Morsów, do których możesz bezproblemowo dołączyć. Jeśli nie cierpisz mrozu, skorzystaj z usytuowanej na sopockiej plaży sauny z widokiem na morze.

Gdańska Starówka

Romantyczny spacer ul. Długą zapadnie w pamięć wszystkim zakochanym i niezakochanym. Iluminacje sprawią, że będziemy czuć się przytulnie, a mróz zaprowadzi nas na pewno do którejś z przytulnych kafejek, wolną od natłoku turystów. Gdańsk to miejsce idealne do odpoczynku. Daje nam możliwość rozkoszowania się pięknem architektury.

Gdyńskie Akwarium

By zapomnieć o niezbyt dobrej pogodzie na zewnątrz, polecamy udać się do Gdyńskiego Akwarium, gdzie można podziwiać koralowce oraz egzotyczne odmiany ryb. Choć przez chwilę poczujesz się, jak w egzotycznym, ciepłym miejscu.