Kuchnia a la Sopot: najlepsze restauracje według mieszkańców - Bayjonn Hotel Sopot
Restauracje w Sopocie

Szukasz restauracji w Sopocie?

W ostatnich latach Sopot stał się bardzo modnym kurortem na mapie Polski. Często bywa obowiązkowym punktem odwiedzin turysty na Pomorzu.

W myśl zasady, iż zwiększony popyt na usługi generuje podaż, powstało tu w ostatnim czasie ogrom punktów gastronomicznych. Kolejne restauracje wciąż się otwierają. Jak w takim razie w “gąszczu” restauracji trafić odpowiednio i osiągnąć satysfakcję kulinarną??

Doświadczenie prywatne, często długofalowe w tej kwestii zarówno naszych pracowników jak i Gości pozwoliło nam zawęzić dla Państwa listę sprawdzonych restauracji.

Na mapie Sopotu, z pewnością możemy więc polecić (i to z czystym sumieniem!) poniższe perełki kulinarne:

Restauracja L’Entre Villes

Mieści się w ponad 100-letniej, odrestaurowanej willi w Sopocie. Przepiękne, eleganckie wnętrza, doskonałe dania, wyborne trunki, obsługa na najwyższym poziomie, często w akompaniamencie muzyki fortepianowej na żywo- to miejsce, którego nie da się zapomnieć! Niewątpliwym atutem L’Entre Villes jest urokliwy ogród zimowy, zwany oranżerią.

Ponadto dla naszych Gości Hotelu Bayjonn w Sopocie transport taxi, zarówno do L’Entre Villes jak i z powrotem odbędzie się bezpłatnie (w celu rezerwacji skontaktuj się z działem Recepcji Hotelu Bayjonn).

Jesteśmy całkowicie przekonani o słuszności wyboru Restauracji L’Entre Villes! 🙂

Restauracja Thai Thai w Hotel Bayjonn Sopot

W naszym Hotelu Bayjonn, na parterze, na wprost recepcji znajduje się wyjątkowa tajska restauracja Thai Thai. Autentyczna tajska kuchnia, oryginalne wnętrza inspirowane Tajlandią- krainą uśmiechu i profesjonalna obsługa pretendują Restaurację Thai Thai do najlepszych w Polsce. Kucharze pochodzący z Tajlandii przyrządzają wspaniałe posiłki niemal wprost na oczach Gości. To tutaj również serwowane są śniadania hotelowe. Za pyszne i urozmaicone śniadania otrzymujemy wysokie noty, co oczywiście bardzo nas cieszy 🙂

Restauracja Pelican

Wychodząc z Hotel Bayjonn Sopot i kierując się na prawo, niemal od razu mijamy Restaurację Pelican. To również ciekawe miejsce na mapie Sopotu, gdzie nowoczesna kuchnia śródziemnomorska idealnie łączy się z autorskimi koktajlami. W kuchni królują dania z grilla lawowego oraz popularne tapas, które doskonale wpisują się w nieformalne spotkania ze znajomymi, a starannie wyselekcjonowane wina dopełniają kartę menu. Wieczorne spotkania umilają barmani, którzy swoją kreatywnością zaskoczą nawet najbardziej wymagających. W sezonie ogromnym powodzeniem cieszy się letni taras, z którego można obserwować tętniący życiem, słynny „Monciak”.

Zapraszamy Państwa do Bayjonn Hotel Sopot, tutaj nikt na nudę narzekać nie powinien!