Najpiękniejsze parki i ogrody w Trójmieście - Bayjonn Hotel Sopot
Najpiękniejsze parki i ogrody w Trójmieście

Najpiękniejsze parki i ogrody w Trójmieście

Jeśli szukasz malowniczych miejsc na spacery w Trójmieście, mamy dla Ciebie kilka wyjątkowych propozycji. Zobacz, jakie parki w Gdyni, Gdańsku i Sopocie warto odwiedzić! Zainspiruj się przygotowanym przez nas przewodnikiem i podziwiaj piękno otaczającej Cię przyrody. Miejskie ogrody zachwycają o każdej porze roku.

Parki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Nad morzem znajduje się wiele przyciągających turystów miejsc. Bez wątpienia należą do nich parki i ogrody. Największą popularnością cieszą się wiosną i latem, gdy rozkwitają pachnące kwiaty, a na drzewach rosną zielone liście. Nie mniej urokliwe są jednak jesienią i zimą. Wówczas można podziwiać w nich wielobarwne liście lub zaśnieżone ścieżki. Do miejskich parków ludzie wybierają się z rodziną, przyjaciółmi, psem, a nawet i samotnie. Każdy może usiąść na ławce, poczytać książkę i odpocząć. Jakie ogrody są najpiękniejsze i co warto zobaczyć w Trójmieście?

Park Brzeźnieński im. J. J. Haffnera

Jeśli cenisz bliskość morza, koniecznie wybierz się do Parku Haffnera w Gdańsku. Jest zlokalizowany wzdłuż plaży w Brzeźnie. Nadaje się zarówno na spacery, jak i wycieczki rowerowe. Znajdziesz w nim wiele zachwycających alejek i stare, rozłożyste drzewa. Latem można liczyć tutaj na cień, który pozwala odpocząć od palącego słońca. Jednocześnie w okolicy znajduje się wiele zejść na plażę i elementy zabudowy militarnej z okresu I wojny światowej. Podążając ścieżką prowadzącą przez Brzeźno w linii prostej, można dojść do molo, skąd roztacza się widok na całą zatokę.

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza

Na mapie najczęściej odwiedzanych przez turystów i mieszkańców Gdańska miejsc znajduje się Park Oliwski im. Adama Mickiewicza. Został założony na przełomie XII i XIII wieku. Rosną w nim różne gatunki drzew i roślin, na przykład azalia, miłorząb japoński, jodła kalifornijska, jarzębina szwedzka i tulipanowiec. Przy okazji warto udać się do muzeum i katedry oliwskiej, w której odbywają się koncerty organowe. Ten park zaliczany jest do najstarszych w północnej części Polski. Niedaleko od niego zlokalizowany jest ogród zoologiczny.

Park Północny w Sopocie

W Trójmieście z pewnością nie można się nudzić. Wie o tym każdy, kto choć raz przeszedł się sopockim Monciakiem. Jeśli jednak chcesz na moment odpocząć od gwaru barów i kawiarni, pójdź do Parku Północnego w Sopocie. Znajdziesz go blisko mola. Bezpośrednio z parkowych ścieżek możesz zejść na plażę. W alejkach zamontowano ławeczki, na których dobrze się wypoczywa. Idąc wzdłuż morza, dojdziesz do Gdyni. Wybrzeże w tych okolicach zazwyczaj jest nieco mniej uczęszczane przez ludzi od okolic ulicy Monte Cassino.

Park Kiloński

Na uwagę zasługuje też Park Kiloński w Gdyni. Liczy około 3 hektarów i powstał na terenie dawnych mokradeł. To świetne miejsce na spacer z dziećmi, ponieważ znajdują się w nim zadbane place zabaw. Przewidziano również utwardzone ścieżki rowerowe i boiska dla osób chcących uprawiać sport. Spacerowicze często zachwycają się mostkami przerzuconymi przez Potok Chyloński. Nazwa tego parku wzięła się od partnerskiego miasta Gdyni, Kilonii, która wykazała duże zaangażowanie w budowanie dobrych relacji i rozwój obu aglomeracji.

Park Nadmorski im. Ronalda Reagana

Jeśli lubisz duże, zielone przestrzenie, Park Nadmorski im. Ronalda Reagana w Gdańsku z pewnością przypadnie Ci do gustu. Mierzy aż 60 hektarów i znajduje się w dzielnicy Przymorze. Ta lokalizacja sprawia, że bardzo łatwo do niego dojechać. W czasie wizyty w nim można skorzystać z zewnętrznych siłowni, skateparków, placów zabaw i pumptracku. Ponadto wybudowano w nim wiele ścieżek dla rowerzystów. Został nazwany na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Trójmiasto w 1990 roku.

Miejsca do wypoczynku nad morzem

Który park podoba Ci się najbardziej? Wypoczywaj w przepięknie zagospodarowanych ogrodach miejskich i ciesz się trójmiejską infrastrukturą. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Ci miejsce noclegowe w pobliżu największych lokalnych atrakcji. Na spacery i wycieczki rowerowe warto wybierać się przez cały rok!