Najlepsze trasy rowerowe w Sopocie i okolicy - Bayjonn Hotel Sopot
Najlepsze trasy rowerowe w Sopocie i okolicy

Najlepsze trasy rowerowe w Sopocie i okolicy

Lubisz jeździć rowerem? Sprawdź, jakie trasy są najczęściej polecane przez rowerzystów. Poznaj nowe miejsca i zachwyć się widokiem nadmorskich wzgórz, lasów i potoków. Przekonaj się, dokąd warto pojechać z rodziną i przyjaciółmi.

Polecane ścieżki rowerowe w Trójmieście

Jazda na rowerze daje wiele radości, ale też korzystnie wpływa na zdrowie. Dzięki niej poprawisz swoją kondycję fizyczną, obniżysz poziom złego cholesterolu i wzmocnisz serce. Aktywność wspiera utrzymanie smukłej, wysportowanej sylwetki. Jak widzisz, jest wiele powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę rowerową. Pozostaje jedynie pytanie: dokąd? W Trójmieście znajdują się różne trasy dla rowerzystów. Najlepiej decydować się na te, które mają dobrze utwardzone podłoże i zapewniają piękne widoki w czasie jazdy. Poniżej umieszczamy listę najpopularniejszych ścieżek w Sopocie. Nadają się one zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i wprawionych sportowców.

Od Hipodromu do molo

Jedną z propozycji jest trasa prowadząca od Hipodromu do sopockiego molo. W czasie przejażdżki rowerzyści mijają plaże, słynne hotele i centrum miasta. To opcja idealna dla turystów, którzy nie znają zbyt dobrze Trójmiasta i chcą je trochę pozwiedzać. Nawierzchnia jest dobrze przystosowana dla rowerów, dzięki czemu mogą poruszać się na niej osoby niedoświadczone w wyprawach rowerowych i dzieci. Po drodze warto przyjrzeć się latarni morskiej na Placu Zdrojowym. Świetnym zakończeniem wycieczki jest spacer po molo, z którego można podziwiać widok na całą zatokę.

Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym

Szukasz większych wyzwań? Wybierz się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To miejsce odpowiednie dla profesjonalistów i ludzi ceniących wytężoną aktywność fizyczną. Cała trasa liczy aż 40 kilometrów. Przebiega wzdłuż naturalnych krajobrazów i musisz liczyć się z koniecznością przeprawy przez liczne strumienie i rzeczki. Okolica jest niezwykle urokliwa i zachwyca miłośników natury. Na zróżnicowanym terenie przyda się rower górski z odpornymi na uszkodzenia oponami. Jeśli planujesz daleką wycieczkę, dobrze się do niej przygotuj. Zabierz ze sobą jedzenie i wodę do picia. Tylko od Ciebie zależy, ile czasu spędzisz na ścieżkach. Początkowo możesz wybrać się na kilkukilometrową przejażdżkę. Nie nadwyrężaj swojego organizmu i stopniuj trudność tras rowerowych.

Co zobaczysz w trakcie jazdy po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym? Poza drzewami, potokami i rzekami zachwycisz się oliwską kuźnią, Sanktuarium Matemblewskiego i plażami, po których biegnie końcówka drogi. Ponadto miniesz poligon wojskowy. Przed wyjazdem warto dokładnie przejrzeć mapę i zaplanować, w jakich miejscach chce się zatrzymać.

Sopocką Pętlą

Władze miasta zachęcają rowerzystów do jeżdżenia Sopocką Pętlą. Liczy około 20 kilometrów i przebiega wzdłuż Sopotu. Prowadzi przez wiele pięknych miejsc i posiada bitumiczną nawierzchnię, dzięki czemu bardzo łatwo poruszać się po niej rowerem. Ścieżki zlokalizowane są między innymi przy Rezerwacie Przyrody Łęgi, w którym można podziwiać wysokie olsze, jesiony, dęby szypułkowe i jarzębiny. Rowerzyści mijają też kilka stadnin koni oraz osadę rybacką. Bitumiczne ścieżki rowerowe są szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, którym zależy na komfortowej i bezpiecznej wycieczce.

Leśnym traktem

Jeżeli mieszkasz w Trójmieście i często poruszasz się po nim rowerem, musisz poznać Leśny Trakt. To trasa pozwalająca uniknąć sopockich korków. Prowadzi przez Drogę Wielkokacką i ma około 7 kilometrów długości. Zlokalizowana jest w lesie, przez co prezentuje się pięknie o każdej porze roku. Dodatkowo możesz liczyć na przytulną wiatę do odpoczynku i nawierzchnię, po której można bez problemu przejeżdżać rowerem z przyczepką dla dzieci.

Pętlą Czyżewskiego

Szukasz miejsca na treningi? Pętla Czyżewskiego to idealny wybór. Ma jedynie 5 kilometrów i przejazd nią zajmuje mniej niż pół godziny. Mimo to jest bardzo wymagająca i doskonale sprawdza się do wytężonego ćwiczenia mięśni nóg, pośladków, brzucha i grzbietu. Na tej trasie często można znaleźć osoby, którym zależy na szybkim i efektywnym treningu. Regularne przejeżdżanie nią z pewnością poprawi kondycję Twojego organizmu i pomoże w rzeźbieniu smukłej sylwetki.

Udana wycieczka rowerowa

Chcesz wybrać się na rowerową wycieczkę po Sopocie? Dobrze ją zaplanuj! Odpowiednie przygotowanie do wyprawy pozwoli Ci czerpać z niej więcej radości. Przede wszystkim zwróć uwagę na kondycję swojego organizmu. Jeżeli po raz pierwszy od dawna wsiadasz na rower, nie jedź daleko. Przetestuj jedynie fragmenty powyżej opisanych tras i stopniowo zwiększaj dystanse. Musisz przyzwyczaić się do obciążenia mięśni i pochylonej pozycji ciała. Poza tym:

  • zadbaj o swoją dietę i zabierz ze sobą zdrowy, dostarczający dobrej energii posiłek,
  • pij dużo wody i nie dopuść do odwodnienia organizmu,
  • sprawdź stan techniczny roweru i upewnij się, że możesz nim bezpiecznie jeździć,
  • załóż wygodne ubranie, które jest przewiewne i pozwala skórze oddychać,
  • zabierz nakrycie głowy i krem z filtrem na słońce,
  • zapoznaj się z prognozą pogody i ewentualnym ryzykiem deszczu lub burzy.

Typ ścieżki rowerowej dobierz do swojej kondycji i czasu, jakim dysponujesz. Jedziesz z rodziną lub przyjaciółmi? Nie zapomnij o ich potrzebach. Twoi towarzysze mogą być mniej sprawni od Ciebie. Zastanów się też, jakie atrakcje po drodze chcielibyście obejrzeć. Sprawdź poszczególne punkty na mapie i korzystaj z nawigacji, która ochroni Cię przed zgubieniem się. Na wyprawy rowerem po Trójmieście decyduje się wielu turystów. Wówczas istotne jest wygodne miejsce noclegowe, które znajduje się w dobrej lokalizacji, blisko najpiękniejszych, nadmorskich ścieżek.

Sopockie trasy dla rowerzystów

Na sopockich trasach rowerowych urządzisz rodzinną wycieczkę lub trening sportowy. Dzięki nim unikniesz korków i szybciej dotrzesz w planowane miejsce. Wypróbuj opisane przez nas ścieżki i zwiedzaj Trójmiasto. Skontaktuj się z nami, a zapewnimy Ci komfortowe miejsce do wypoczynku w naszym hotelu w Sopocie i smaczny posiłek po przejażdżce.