Gwiazdki i opinie Hotelu Bayjonn w Sopocie - wybierz mądrze! - Bayjonn Hotel Sopot
Gwiazdki i opinie - podstawowe elementy wpływające na wybór hotelu

Gwiazdki i opinie – podstawowe elementy wpływające na wybór hotelu

Z ankiet przeprowadzanych wśród klientów hoteli wynika, iż trzy najważniejsze czynniki decydujące o wyborze danego hotelu to lokalizacja, cena i wyposażenie. Czy aby na pewno?

Niemal cała Załoga Hotelu Bayjonn, w wolnym czasie również podróżuje. Uwielbiamy podróże – te małe i duże. W dzisiejszych czasach prawie wszyscy przykładamy dużą wagę do ceny wybranych hoteli ale ‘w parze z ceną’ musi iść jakość. Jakość określają gwiazdki obiektu a jeśli takowej klasyfikacji nie posiada (np. pensjonaty) to opinie odwiedzających ich Gości. Codzienną więc praktyką jest sprawdzanie, czytanie opinii w internecie. Na dobrą opinię obiektu hotelowego pracuje cały zespół – od managera, dział recepcji (serce hotelu) poprzez dział sprzątający housekeeping i innych.

Aby móc liczyć na pozytywne opinie, pobyt Gości musi przebiegać niczym nie zakłócony, w przyjemnej atmosferze a hotel musi dopełnić szereg czynników ujętych w rezerwacji jak np. punktualność serwowanych posiłków czy wprost niepisanych ale oczywistych jak miła, profesjonalna obsługa lub doskonała czystość pokoju. Na portalach internetowch zazwyczaj ujęte są prawdziwe, rzetelne opinie, które przedstawiają faktyczny stan hotelu. To nimi kierujemy się w wyborze naszego noclegu czy dłuższych wakacji. W dobie kolorowych reklam, edytowanych zdjęć w katalogach niestety stan rzeczywisty niekiedy odbiega od obiecanego piękną reklamą.

W Polsce 5-gwiazdkowy system kategoryzacji hoteli za pomocą gwiazdek wprowadziła Ustawa o Usługach Turystycznych z 1997 r. Gwiazdki to ocena jakości, oznacza standard hoteli. Musimy jednak pamiętać, że w praktyce system przyznawania gwiazdek różni się od kraju – i tak np. 5 gwiazdkowy hotel w Egipcie może nawet odpowiadać europejskim trzem gwiazdkom np. dużych miastach we Włoszech. Uważamy dlatego, że najlepszą pomocą w wyborze okazują się jednak opinie pozostawione przez Gości.

Dokładamy wszelkich starań aby opinie o Hotelu Bayjonn były tylko pozytywne. Całym Zespołem staramy się sprostać najwyższym wymaganiom naszych Gości. Bardzo się cieszymy z każdych odwiedzin, gdyż one sprawiają, że hotel żyje a nam przyjemnie jest pracować 😉

Wypróbuj naszej gościnności 😉 Zapraszamy do Bayjonn Hotel w Sopocie!