Atrakcje w Sopocie - co warto zobaczyć? - Bayjonn Hotel Sopot
Sopot beach

Atrakcje w Sopocie – co warto zobaczyć?

Przed laty rybacka wioska, a dziś jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce. Sopot to niezaprzeczalnie jeden z najciekawszych punktów na mapie Polski. Wystarczy raz odwiedzić miasto, by wiedzieć, że na pewno się do niego jeszcze powróci. Przepiękna architektura, liczne letniskowe domki, wille i pensjonaty urzekają swym wyglądem, a klimatyczne uliczki zapraszają do podążania nimi i zwiedzania wszystkich atrakcyjnych zakątków. Istnieją jednak miejsca, których za wszelką cenę nie możesz pominąć.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Mówisz: Sopot – myślisz: molo. To bez wątpienia najbardziej popularna atrakcja miasta i kraju. Najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim to ulubione miejsce spacerów turystów, które istnieje już od 1827 roku. Składa się z dwóch części: Skweru Kuracyjnego z prześliczną fontanną, punktem widokowym na szczycie latarni, koncertową muszlą oraz części drewnianej, składającej się z liczącego sobie 511,5 m pomostu głównego i pokładów, do których przybijają statki pasażerskie.

Sauna na plaży. Spacerując po nadmorskich piaszczystych plażach, warto spędzić trochę czasu w jednej z dwóch atrakcyjnie usytuowanych saun z widokiem na morze. To idealne miejsce dla osób, które chciałyby posmakować morsowania. Rześka kąpiel w Bałtyku, a potem szybki bieg do rozgrzanej sauny i relaks, na który zasługujesz.

Krzywy Domek. Najbardziej charakterystyczny budynek w mieście przyciąga uwagę swoją nietuzinkową konstrukcją. To kultowe miejsce powstało w 2004 roku. Dziś mieszczą się w nim modne kluby, gabinety kosmetyczne i lekarskie, a także biura znanych sopockich firm. W jego wnętrzu znajduje się ściana z podpisami polskich gwiazd.

Dworek Sierakowskich. Dla wielbicieli nieco innej architektury, wartym odwiedzenia okaże się na pewno jeden z najstarszych obiektów w mieście. Klasycystyczny dworek jest obecnie siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Powstał ok. 1795 roku i po dziś dzień zachował oryginalny wystrój na zewnątrz. To aktywny i atrakcyjny ośrodek życia kulturalnego, w którym niegdyś gościł sam Chopin.

Hipodrom. Jest najnowocześniejszym ośrodkiem tego typu w Polsce, choć jego pierwsze budynki powstały już pod koniec XIX wieku. Cały czas aktywnie organizuje wyścigi konne, zawody w randze krajowej i międzynarodowej oraz inne liczne atrakcje. To idealne miejsce do spędzenia w ciekawy sposób czasu z rodziną.

Sopot to bez wątpienia miejsce pełne zróżnicowanych atrakcji. Każdy z odwiedzających na pewno będzie miał szansę znaleźć w ofercie miasta coś dla siebie. Jesteśmy pewni, że pobyt tutaj pozostanie wszystkim w pamięci na zawsze.