Turystyczna Podróż Przez Gdańsk: Co Zobaczyć Na Miejscu - Bayjonn Hotel Sopot
Hotel w Sopocie

Wycieczka do Gdańska z Hotelu Bayjonn Sopot

Korzystając z pobytu w Trójmieście, warto poświęcić trochę czasu, by zwiedzić każde z miast. Dzięki niewielkiej odległości dzielącej je od siebie oraz świetnego skomunikowania, podróż między nimi trwa bardzo krótko. Zatrzymując się w Hotelu Bayjonn w Sopocie, masz świetny dostęp również do Gdańska, miasta niezwykłego i bogatego w atrakcje, które należy zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Wycieczka do Gdańska

Dlaczego to miasto jest tak niezwykłe? W czasie ponadtysiącletniej historii było kształtowane wpływami różnych kultur, które pozostawiły swój trwały ślad w postaci pięknych zabytków architektonicznych. Miały tu również miejsce jedne z najważniejszych w dziejach Polski wydarzenia: wybuch II wojny światowej oraz upadek komunizmu. Nie tylko mieszkańcy uważają miasto za najpiękniejsze. Ilość turystów z roku na rok nie spada, jakimi więc atrakcjami przyciąga ich Gdańsk?

Atrakcje i zabytki Gdańska

Samo atrakcyjne położenie nad Morzem Bałtyckim stanowi ogromną zaletę. Dzięki niemu i jego skarbom miasto stało się Światową Stolicą Bursztynu. Odwiedzając Muzeum Bursztynu przy ul. Długiej poznasz historię wydobycia jantaru, proces jego obróbki i ujrzysz niesamowite dzieła sztuki z niego wykonane. Znakiem rozpoznawczym Gdańska pozostaje jednak zabytkowy Żuraw – najstarszy i największy zachowany średniowieczny dźwig portowy.

Spacer po mieście

Spacerując po mieście warto zwrócić uwagę na atrakcyjne, zabytkowe kamienice przy ul. Długiej, fontannę Neptuna na Długim Targu i słynny Dwór Artusa. Polecamy odwiedzić także gotycką Bazylikę Mariacką, w których znajdują się bezcenne średniowieczne zabytki. Najbardziej niezwykłym jest trzykondygnacyjny zegar astronomiczny autorstwa Jana Düringera z 1470 roku.

Śladami historii

Miasto było świadkiem wielu znaczących wydarzeń XX wieku. Warto odwiedzić niezwykle wartościowe muzeum II wojny światowej, które przybliża nie tylko przebieg wojny, ale również jej przyczyny i skutki. Po wizycie w nim polecamy udać się na Westerplatte, główny punkt polskiej obrony we wrześniu 1939 roku.