Popularne koncerty organizowane w Trójmieście - Bayjonn Hotel Sopot
Popularne koncerty organizowane w Trójmieście

Popularne koncerty organizowane w Trójmieście

Jako, iż Trójmiasto zobowiązuje 😉 to corocznie są tu organizowane duże koncerty i festiwale, zrzeszające ogrom turystów z całej Polski.

W sezonie letnim władze Trójmiasta starają się zapewnić turystom (przy okazji wizyty w nadmorskich miejscowościach) ogrom atrakcji i możliwość rozrywki na świeżym powietrzu.

W Gdyni organizowany jest Opener- największy festiwal muzyczny w Polsce. To ogromne wydarzenie, na które przyjeżdża tysiące fanów z całej Europy i nie tylko. Co roku występują na nim najważniejsi, topowi, międzynarodowi wykonawcy. W programie tegorocznego zaplanowany był występ takich gwiad jak:

  • Dua Lipa
  • The Chemical Brothers
  • Imagine Dragons
  • Dawid Podsiadło
  • Taco Hemingway

Drugim, najbardziej znanym szerszej publiczności festiwalem, corocznie organizowanym w Sopocie od 2003r. jest Festiwal TopTrendy, składający się z dwóch części Top i Trendy oraz Kabaretonu. Organizowany jest od lat w Operze Leśnej, skąd odległość do naszego Hotelu Bayjonn wynosi 5 min ;).

Ponadto wielu artystów z całego kraju (również i światowej sławy) wybiera lokalizację Trójmiasta na widowiskowe koncerty we wspomnianej powyżej Operze Leśnej bądź Ergo Arenie- Hali Widowiskowo- Sportowej . Ergo Arena znajduje się również w bardzo dogodnej lokalizacji, na granicy Sopotu i Gdańska (7 min od Hotelu Bayjonn).

Za nami wspaniałe, letnie koncerty min. Garou, Bajm, Sannah a już w listopadzie odwiedzi nas wybitny, włoski tenor i kompozytor, multiinstrumentalista Andrea Bocelli.

Dla fanów kinematografii niewątpliwą atrakcją jest Kino Letnie wyświetlane na plaży w Gdyni- Orłowie oraz na molo w Sopocie. Podczas wieczornych pokazów wyświetlane są wybitne produkcje światowego formatu.

Sezon letni w Trójmieście obfituje również w bardzo wiele rozmaitych rozrywek (jak wystawy, wernisaże) a świeży powiew bryzy morskiej winduje przyjemne odczucia 🙂

Wybierając lokalizację naszego odpoczynku warto skoncentrować się na lokalizacji najbardziej dogodnej do odkrywania całego Trójmiasta.

Hotel Bayjonn – do którego Państwa serdecznie zapraszamy! – lokalizację ma idealną, gdyż mieści się w samym centrum Sopotu, tuż przy znanym deptaku Monte Cassino. Sopot znajduje się pomiędzy Gdańskiem a Gdynią więc transfer w obu tych kierunkach jest bardzo dogodny.

Polecamy również piesze wędrówki wzdłuż plaży. Zaopatrzyć się tylko proponujemy w wygodne obuwie i dobry nastrój 😉