Pokój hotelowy a apartament - podpowiadamy co wybrać - Bayjonn Hotel Sopot
Pokój hotelowy a apartament - podpowiadamy co wybrać

Pokój hotelowy a apartament – podpowiadamy co wybrać

Od dziesięcioleci hotelarsto w Polsce znakomicie rozkwita…

Współcześnie we wszystkich miastach (również w mniejszych miejscowościach) Polski hotele i inne obiekty noclegowe oferują coraz to znakomitsze usługi. Coraz bardziej luksusowe- wszystko po to, aby odpowiednio zadbać o każdego z odwiedzających Gości.

Zakwaterowanie naturalnie okazuje się najważniejszym aspektem naszego wyjazdu- czy jest to podróż z rodziną, romantyczna z partnerem czy służbowa. Jest ogromnie ważne, gdyż w przypadku nieodpowiedniej aury pogodowej (do zwiedzania), spędzamy w pokoju hotelowym znaczną część naszego czasu. Tutaj śpimy, pracujemy, regenerujemy siły pomiędzy kolejnymi, miejskimi wojażami.

Jeszcze jakiś czas temu apartament w hotelach kojarzył nam się i dostepny był zazwyczaj dla najznamienitszych gości jak głowy państw, wybitni aktorzy lub znani międzynarodowi piosenkarze. Tylko majętne osoby mogły sobie pozwolić na nocleg w luksusowych wnętrzach.

Dzisiaj sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Choć apartament w dalszym ciągu powinien gwarantować najwyższą formę odpoczynku, to jest usługą dostępną już dla wielu. Koszt nie stanowi już majątku jak niegdyś apartamenty często zwane prezydenckimi.

Co zatem wybrać – apartament czy pokój w hotelu?

Zasadniczą różnicę stanowi oczywiście metraż obu pomieszczeń ale i wyposażenie. Apartament zazwyczaj składa się z co najmniej dwóch pomieszczeń (pokoju dziennego oraz osobnej sypialni), łazienek, często zawiera również aneks kuchenny z możliwością przygotowania choć drobnych posiłków. Można więc śmiało stwierdzić, iż apartament to często nie małe mieszkanie. Łatwiej zaprosić nam jest tutaj Gości, gdyż przestrzeń jest większa, komfortowa. W hotelach na całym świecie apartament stanowi dostępną, najwyższą formę noclegu, gdyż jego wyposażenie jest kompletne, wnętrza bardziej dopracowane, ekskluzywne. Ponadto w apartamencie możemy spodziewać się większego, wygodniejszego łóżka, dodatkowych akcesorii i wyszukanych aranżacji.

Czy wobec tego powinniśmy spodziewać się lepszej obsługi?

W Hotelu Bayjonn stanowczo mówimy temu procederowi – NIE!

Dbamy o wszystkich naszych Gości w jednakowy, uważny sposób. Rozumiemy, iż każdy z nas ma inne preferencje ale i zasoby, możliwości finansowe. Indywidualnie koncentrujemy się na potrzebach naszych Gości.

Zapraszamy do wypróbowania naszej gościnności! 😉