Morze w szczycie sezonu - zalety i wady - Bayjonn Hotel Sopot
Baltic sea

Morze w szczycie sezonu – zalety i wady

Bałtyk każdego lata jest celem wielu turystów zarówno z Polski, jak i za granicy. Polskie morze w szczycie sezonu przyciąga wiele osób spragnionych wypoczynku nad wodą oraz opalania się na plaży. Do Trójmiasta, a także innych miejscowości znajdujących się nad Bałtykiem zjeżdżają się więc rokrocznie całe rodziny z dziećmi, pary czy też single, by zaznać w lipcu i sierpniu trochę słońca oraz cieszyć się urokiem spędzanego urlopu. Wyjazd nad polskie morze w szczycie sezonu, jak zresztą wszystko, ma swoje zalety i wady. Co w takim razie przemawia za wyborem takiej formy wypoczynku, a co zniechęca do skorzystania z takiego rozwiązania?

Urlop nad Bałtykiem w lipcu i sierpniu – zalety

Upalne temperatury panujące w wakacyjnych miesiącach sprawiają, że człowiek chce albo nie wychodzić z domu, albo spędzić ten czas nad wodą. Tę drugą opcję wybierają rokrocznie setki Polaków, którzy tłumnie przybywają nad polskie morze w szczycie sezonu. Możliwość kąpieli w Bałtyku oraz wypoczynek na plaży, gdzie można skorzystać z promieni słonecznych i przy okazji uzyskać piękną opaleniznę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że woda morska ma wspaniałe właściwości, które pozytywnie wpływają na skórę, poprawiając jej miękkość, gładkość oraz elastyczność. Ponadto wpływa ona na ukrwienie oraz usuwa toksyczne substancje z tkanki łącznej. To jednak niejedyny powód, dla którego polskie morze jest tak chętnie wybierane w szczycie sezonu. Duży wpływ ma na to również tętniące wieczorami życie w wielu miejscowościach znajdujących się nad Bałtykiem, wspominając tu choćby o Trójmieście, a zwłaszcza o Sopocie. Dużą atrakcje zapewniają również lokalne restauracje oraz knajpki, które oferują przepyszne jedzenie.

Co zniechęca turystów chcących wypocząć nad Bałtykiem w szczycie sezonu?

Głównymi powodami, dla których wiele osób odrzuca możliwość spędzenia urlopu nad morzem w lipcu i sierpniu, są wysokie ceny oraz duże tłumy. Koszty zakwaterowania oraz wyżywienia są często znacznie wyższe niż w okresie wiosennym czy też jesiennym. Oczywiście nie jest to regułą, bowiem da się znaleźć noclegi w naprawdę atrakcyjnych cenach także w szczycie sezonu. Dla osób, które cenią sobie jednak spokojny wypoczynek, wakacyjne miesiące raczej nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o spędzanie urlopu nad Bałtykiem. Zmiana klimatu powoduje, że w Polsce coraz częściej piękne, słoneczne dni pojawiają się również we wrześniu czy październiku, co jest wspaniałą alternatywą. W dodatku wyjazd w tym terminie może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia, gdyż właśnie wtedy panuje najwyższe stężenie jodu nad Bałtykiem.