Jesienny pobyt nad morzem - czy warto? - Bayjonn Hotel Sopot
Atum Baltic sea

Jesienny pobyt nad morzem – czy warto?

Nie ma co ukrywać, że wypoczynek nad Bałtykiem w lipcu oraz sierpniu cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów z całej Polski. Wysokie, letnie temperatury zachęcają osoby spragnione relaksu do przyjazdu do nadmorskich miejscowości, by skorzystać z pięknej pogody i zaznać kąpieli w promieniach słońca lub w Bałtyku. Głównie z tego względu wielu turystów uważa, że urlop w sezonie nad morzem ma najwięcej do zaoferowania. Nie jest to stwierdzenie do końca zgodne z prawdą, gdyż jesienny pobyt nad Bałtykiem także może sprawić ogromną przyjemność. Dlaczego więc warto wybrać się nad morze poza letnim sezonem?

Cisza, spokój i puste plaże

To, co najbardziej denerwuje wielu odwiedzających nadbałtyckie miejscowości w lipcu i sierpniu to z pewnością zatłoczone plaże praktycznie do granic możliwości. Trudno się temu tak naprawdę dziwić, gdyż każdy chce skorzystać z pięknej pogody oraz promieni słonecznych w celu opalania się. Jesienny pobyt nad morzem oznacza znacznie mniejszą liczbę turystów, a co za tym idzie, większą możliwość odpoczynku w ciszy i spokoju, a także skorzystania z wszystkich dobrodziejstw, jakie daje spędzanie urlopu na plaży. Dodając do tego zmieniający się klimat i coraz częstsze pojawianie się wyższych temperatur we wrześniu i październiku, pobyt poza sezonem wydaje się być całkiem trafionym pomysłem.

Jesienny pobyt nad morzem to znakomita okazja, by wesprzeć swoje zdrowie

Przyjazd nad Bałtyk w jesiennych miesiącach ma swoje zalety w także sferze zdrowotnej. Właśnie wtedy bowiem wzburzone morze rozbija o brzeg fale, wydzielając duże pokłady jodu, magnezu czy też bromu. Pierwiastki te pomagają w oczyszczaniu układu oddechowego. Sprawiają również, że sen jest znacznie spokojniejszy, a odporność organizmu wzrasta.

Urlop nad Bałtykiem poza letnim sezonem oznacza znacznie niższe ceny

Dla wielu osób wypoczynek nad morzem w okresie letnim jest po prostu zbyt kosztowny. Wysokie ceny za nocleg czy jedzenie wiążą się bowiem ze znacznie większym zainteresowaniem turystów urlopem w lipcu czy sierpniu. Jesienny pobyt nad Bałtykiem jest znacznie tańszym rozwiązaniem, gdyż wśród ofert można znaleźć i takie, które są dwukrotnie niższe niż w sezonie wakacyjnym. To wszystko sprawia, że wypoczynek w nadmorskich miejscowościach np. w październiku może być znacznie bardziej opłacalny nie tylko ze względów logistycznych, ale także finansowych.