Dlaczego warto spędzić urlop w Sopocie? - Bayjonn Hotel Sopot

Dlaczego warto spędzić urlop w Sopocie?

Położony nad Morzem Bałtyckim kurort cieszy się niesłabnącym od dziesięcioleci zainteresowaniem turystów. Sopot już w pierwszej połowie XIX wieku stał się uzdrowiskiem, a w kolejnych latach przybywało mu zwolenników, którzy pragnęli korzystać z pięknych walorów przyrodniczych i zdrowotnych okolicy. Dziś uchodzi za miejsce wypoczynku nad morzem polskich gwiazd i celebrytów. Znany jest również z festiwalu muzycznego, organizowanego w Operze Leśnej od 1961.

Atrakcje w Sopocie

Rozsławione na całą Polskę jest tutejsze molo, którym nieśpiesznie przechadzają się turyści krajowi i zagraniczni, delektując się jednocześnie widokiem morza. Nie mniejszą sławę zyskała ulica Bohaterów Monte Cassino, znana także pod nazwą Monciak, przy której mieści się wiele restauracji, hoteli i pubów, a także kojarzony już z Sopotem – Krzywy Domek, budynek o surrealistycznej elewacji. W pewnym oddaleniu od centrum kurortu znajduje się natomiast park wodny z licznymi atrakcjami, gdzie można spędzić aktywnie czas z dziećmi.

Wypoczynek nad morzem – prawda czy mit?

Sopot idealnie nadaje się na urlop nad morzem, ponieważ zapewnia prawdziwy wypoczynek. Panuje tu atmosfera turystycznego kurortu, a zarazem bez trudności można dostać się do Gdańska i Gdyni. W mieście są też atrakcje, które nie pozwolą się nudzić, a po dniu na plaży lub zwiedzaniu okolicy warto odpocząć. Doskonałym miejscem będzie Hotel Bayjonn Sopot w pobliżu Skweru Kuracyjnego.