Butikowy hotel w Sopocie - Bayjonn Hotel Sopot
Butikowy hotel w Sopocie

Butikowy Hotel w Sopocie

Zacznijmy od tego, że hotel butikowy nazywany jest czasami z angielskiego boutique hotel lub lifestyle hotel. Jest to obiekt o wysokim standardzie, który zaspokaja często wyszukane potrzeby gości. Goście którzy szukają prywatności, chcą odpocząć od intensywnego życia poszukują tego typu kameralnego, ale jednocześnie luksusowego obiektu. Początki hoteli butikowych sięgają lat 80-tych XX wieku. Pierwsze tego typu obiekty pojawiły się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wówczas te obiekty były zlokalizowane często  w starych zabytkowych budynkach miast.

Cechą charakterystyczną hoteli butikowych jest to, że nie należą one najczęściej do sieci hotelowej, są niewielkich rozmiarów, ale standardem i wyposażaniem często dorównują obiektom wysokiej klasy. W hotelach tego typu nacisk kładzie się  na obsługę na najwyższym poziomie. Wystrój tych obiektów jest indywidualny, każdy szczegół jest przemyślany. Hotel butikowy to coraz częściej wyszukiwana kategoria obiektów na rynku.

Jeżeli chodzi o hotele butikowe w Polsce to idea jest stosunkowo młoda, wciąż powstają nowe kameralne obiekty czekające na wymagających gości.

Bayjonn hotel Sopot to przykład Sopockiego hotelu butikowego zlokalizowanego 2 minuty od plaży i 250 metrów od mola. Czego chcieć więcej, kiedy luksus i spokój jest w zasięgu ręki?

Gwiazdki hotelowe- co wpływa na renomę hotelu

Ciekawostką jest to, że gwiazdka jako wyznacznik jakości usług nie od początku dotyczył branży hotelowej. Pierwsze gwiazdki były wykorzystywane do oznaczania butelek brandy. W Polsce 5 gwiazdkowy system kategoryzacji wprowadziła formalnie Ustawa o Usługach Turystycznych z 1997 roku.  W Polsce Marszałek Województwa przy pomocy powołanej komisji przydziela gwiazdki. Lista wymagań dla obiektów opiera na aż 52 punkty! Każdy obiekt podlega szczególnej ocenie, uwzględniając m.in. wyposażenie pokoi, łazienek, ofertę usług dodatkowych. Kategoryzacja co do zasady jest taka sama dla wszystkich obiektów hotelowych, co powoduje, że jest obiektywnym wyznacznikiem jakości.

Co jeszcze wpływa na renomę obiektu hotelowego? To m.in. atrakcyjna lokalizacja, profesjonalna obsługa, wygląd hotelu, tradycja, bogata oferta. Ciekawostką jest fakt, że na świecie są hotele, które określają się mianem hoteli 7- gwiazdkowych np. (  Burj Al Arab w Dubaju), który oferuje wiele luksusowych udogodnień na które stać nielicznych.

Hotel Bayjonn Sopot posiada spersonalizowaną ofertę dla gości. Nie ma drugiego takiego hotelu w Polsce, stawiamy na komfort i działamy zgodnie z zasadą

,,Hospes hospiti sacer’’.