Kąpiel i zabawa w Aquaparku Sopot Reda - przewodnik dla rodzin - Bayjonn Hotel Sopot
Aquapark - rozrywka dla całej rodziny

Aquapark – rozrywka dla całej rodziny

Planując urlop wypoczynkowy kierujemy się dobrem całej rodziny. Wybierając lokalizację naszego odpoczynku warto zorientować się jaką ciekawą rozrywkę znajdziemy w okolicy wybranego przez nas hotelu lub pensjonatu. Szczególnie dla naszych najmłodszych – najmilszych poszukujemy alternatywy (chociażby w przypadku niezbyt łaskawej pogody).

Jeśli z powodu chwilowego braku słońca lub kapryśnej aury pogodowej chcieliby Państwo zorganizować swoim pociechom atrakcyjny dzień – bardzo polecamy trójmiejskie aquaparki – wodne parki rozrywki.

Są idealnym miejscem na beztroskie, pełne radości, rodzinne chwile. Każde dziecko (najmłodsze, nieco starsze czy nastolatek) odnajdzie tam mnóstwo radości, śmiechu i dobrej zabawy. Śmiemy nawet twierdzić, iż nie jeden rodzic odnajdzie w sobie zapomniane dziecko 😉

Na mapie Trójmiasta znajdują się dwa duże wodne parki rozrywki – Aquapark Sopot i Aquapark Reda.

Aquapark Sopot

Położony bardzo blisko plaży i naszego Hotelu Bayjonn w Sopocie. Posiada najdłuższą “dziką rzekę” w Polsce – 71m! Ponadto liczne gejzery, hydromasaże, bicze wodne, zjeżdżalnie, sauny parowe i suche. Dla odważnych i skorych do mocnych wrażeń dostępna jest bardzo stroma (niemal pionowa) zjeżdżalnia. Po intensywnym dniu spędzonym na wodnych szaleństwach możemy posilić się w restauracji na terenie aquaparku a nawet udać się na partyjkę gry w kręgle. To również świetna propozycja dla całej rodziny!

Aquapark Reda

To jedyny w Polsce park połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny sprowadzone z dalekiej Sri Lanki.

Ogromną frajdą zatem dla odważnych będzie zjazd 60-metrowym, podświetlanym tunelem, który prowadzi wprost do akwarium ze wspomnianymi właśnie rekinami.

W parku wodnym jest mnóstwo zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, w tym niesamowita pionowa Ultra Speed czy Blue Cosmo z efektami wizualnymi. Ciekawą strefą jest basen ze sztucznie wytwarzaną falą 😉

Osobiście niejednokrotnie sprawdziliśmy wspaniały Świat Saun, który proponuje wypoczynek na najwyższym poziomie. Organizowane są tam regularnie seanse zapachowe, często przy akompaniamencie żywej lub odmiennie relaksującej muzyki. Po takich seansach samopoczucie jest doskonałe!

Jeśli przypadnie Państwu do gustu ten rodzaj rozrywki to w drodze powrotnej z Hotelu Bayjonn w Sopocie warto odwiedzić Park Wodny Suntago.

Położony jest w centralnej Polsce, w miejscowości Wręcza, około 50km od Warszawy. To największy zadaszony park rozrywki i wypoczynku w Europie. Ponadto posiada ogrom zewnętrznych atrakcji. Tylko pierwsza część inwestycji – Tropikalny Park – kosztowała 150 mln euro i zapewniła pracę 600 pracownikom. Fakt ten ukazuje jak ogromny jest to obiekt. Mnóstwo zjeżdżalni, atrakcji, basenów (również termalnych) zapewnia moc całodniowych doznań. Świat saun, rozbudowana strefa Wellness & Spa czy w końcu imponujący ogród sprowadzonych, tropikalnych roślin i drzew sprawia, że nie sposób się tam nudzić choć przez chwilę… W Parku Suntago najbardziej rozwiniętą strefą do tej pory pozostaje strefa Relax. Odpoczywając pod palmami, można poczuć klimat egzotycznych wakacji. Odwiedzając więc Park Rozrywki Suntago możemy oczekiwać ekscytującej przygody!

Zapraszamy do Hotelu Bayjonn w Sopocie. Nasza zawsze uprzejma Załoga Recepcji z przyjemnością podsunie Państwu gotowe pomysły na spędzenie czasu zarówno w hotelu jak i poza nim.